Rowerem przez cały rok

Jazda na rowerze ma wiele zalet. Ostatnio mówi się o niej głównie w kontekście ekologii i zmniejszania indywidualnego śladu węglowego. Wiele osób traktuje swój jednoślad jako narzędzie budowania oraz utrzymania formy. Najbardziej wytrwali potrafią przejeździć nim cały rok. Nie ulega jednak wątpliwości, że w najchłodniejsze miesiące bywa to trudne, a nawet niebezpieczne. Jeżeli chce się utrzymać formę bez względu na warunki panujące za oknem, warto tradycyjny model zmienić na rower magnetyczny. To popularny i funkcjonalny przyrząd do ćwiczeń. Idealny do wieczornych treningów oraz umacniania kondycji także jesienią oraz zimą.

W trosce o zdrowie

Zróżnicowany trening wpisuje się w utrzymanie dobrej formy oraz profilaktykę licznych chorób. Chcąc cieszyć się zdrowiem, trzeba poświęcać czas na aktywność fizyczną. Jeżeli obecna kondycja pozostawia sporo do życzenia, można zacząć od ćwiczeń o umiarkowanym stopniu obciążenia. Należy do nich jazda na rowerze magnetycznym. Taką aktywność wyróżnia:

  • dostosowanie intensywności do indywidualnych możliwości,
  • bezpieczeństwo dla osób w różnym wieku,
  • możliwość połączenia z rozrywką, chociażby słuchaniem muzyki czy oglądaniem telewizji.

Jak widać, troska o zdrowie nie musi być trudna czy nieprzyjemna. Wystarczy zainwestować w dobry rower magnetyczny. Powinni to rozważyć nie tylko pasjonaci wycieczek jednośladami, ale także osoby uprawiające inne sporty na świeżym powietrzu. Kiedy za oknem pada lub jest ślisko, można kontynuować trening w zaciszu własnego domu.

Jak rower stacjonarny wybrać?


Ostatnimi czasy coraz większym zainteresowaniem cieszą się modele magnetyczne. Ich cena jest co prawda nieco wyższa od kosztów zakupu klasycznego roweru mechanicznego, ale w zamian otrzymuje się liczne korzyści. Są przede wszystkim trwalsze i bardziej wytrzymałe. To inwestycja na długie lata. Rower magnetyczny jest stabilny, pozwala także na dokładne określenie oporu. Z takiego sprzętu korzystają nie tylko początkujący, ale również osoby o mocnej kondycji. Warto pamiętać, że dobry rower stacjonarny wpisuje się w wiele programów rehabilitacyjnych. Korzystając z niego nie obciąża się stawów, można natomiast skutecznie pracować nad wieloma partiami mięśniowymi. Rower magnetyczny jest polecany zwłaszcza do pracy nad mięśniami łydek, ud oraz pośladków. Pozwala spalić mnóstwo kalorii, więc przyda się każdemu zmagającemu się z nadwagą bądź otyłością. Dodatkową zaletą pozostaje tu cicha praca. Docenią to zwłaszcza ranne ptaszki, lubiące poćwiczyć jeszcze przed wschodem słońca. Brak odgłosów wydawanych przez urządzenie docenią także rodzice małych dzieci.

People photo created by yanalya - www.freepik.com